Цветана Пиронкова си осигури място в основната схема на Australian Open

Публикувано на сряда, 13 януари , 2021      1307 Прегледа

Спортист №1 на България Цветана Пиронкова се класира за основната схема на Australian Open.

Първата ни ракета победи Маргарита Гаспарян (Русия) с 6:3, 7:5 за 85 минути игра.

В първите си две срещи пловдивчанката постигна победи над южнокорейката На-Ле Хан с 6:0, 3:6, 6:1 и японката Киока Окамура с 6:0, 6:1.

Пиронкова започна перфектно срещата и поведе с 3:0. Гаспарян обаче отвърна с три безответни гейма и изравни на 3:3.

Цвети успя да спре серията на Гаспарян за да поведе отново с 4:3. В осмия гейм Гаспарян поведе с 30:15, но Цвети спечели следващите три разигравания, за да вземе нов пробив аванс при 5:3.

Той се оказа решаващ за изхода от този първи сет, защото като Пиронкова спечели своето подаване, а с това затвори и първия сет след 6:3.

Във втората част Гаспарян на свой ред дръпна с 3:0 аванс, но също както в първия сет се стигна до равенство при 3:3. След това и двете взимаха подаванията си безпроблемно, докарвайки ситуацията до 5:5.

В единадесетия гейм Пиронкова нанесе решителен удар, осъществявайки пробив, който и позволи да сервира за мача.

След това на свое подаване Цвети имаше нужда от четири мачбола, но в край на сметка затвори мача и си осигури място в основната схема на Austrlian Open за 13-ти път в своята кариера.

Дебютът на българката беше през далечната 2006-та година, когато още в първия кръг българката поднася голямата изненада, отстранявайки Винъс Уилямс след 2:6, 6:0, 9:7.

Надпреварата в Мелбърн започва на 8 февруари.