“Реал” сдаде първото място в Ла Лига

Публикувано на Monday, 9 March , 2020      1548 Прегледа

• Футбол

Седмица след успеха в “Ел Класико” “Реал” (Мадрид) се сгромоляса в Севиля.

Белите загубиха с 1:2 гостуването си на “Бетис”, с което позволиха на “Барселона” да се върне на върха в Ла Лига.

Сидни даде преднина на домакините, а в края на първата част Карим Бензема изравни след гол от дузпа. В заключителните минути на мача бившият играч на “Барселона” Кристиян Тейо донесе успеха на “Бетис”, който се измъкна без загуба и в предишните си два мача срещу “Реал”.

Тимът на Зинедин Зидан остава с 56 точки, докато “Барселона” има преднина от две на върха. Каталунците задминаха белите след трудната победа над “Реал сосиедад” в събота.

Футболистите на “Бетис” влязоха по-активно в мача, но “Реал” установи контрол. В 16-ата минута Винисиус овладя на гърди и стреля, но ударът му мина близо до вратата.

"Реал" беше начело едва една седмица

© Reuters

“Реал” беше начело едва една седмица

В средата на първата част Марк Бартра имаше добра възможност. От няколко метра защитникът на “Бетис” не успя да насочи с глава топката в опразнената врата. По-късно Набил Фекир стреля от движение, но Тибо Куртоа се намеси.

Вратарят на “Реал” нямаше шанс при страхотния удар на Сидни в 40-ата минута, който се възползва от грешка на капитана на белите Серхио Рамос и създалата се суматоха. В добавеното време защитникът на “Бетис” отново беше в центъра на вниманието. Този път Сидни фаулира Марсело в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, реализирана от Бензема.

В началото на второто полувреме “Бетис” вече можеше да води след бърза контраатака. Хоакин се озова в края й, преодоля вратаря, но впоследствие ударът му беше избит от Лука Модрич от голлинията.

“Реал” стигна до най-добрата си възможност в 70-ата минута, когато Ферлан Менди стреля в напречната греда. При добавката Бензема не успя да отправи точен удар.

Осем минути преди края на мача Бензема сбърка подаване, което позволи на Андрес Гуардадо да напредне. Той продължи към Тейо, който даде преднина на тима си, останал сам срещу Куртоа.

Карим Бензема (вляво) е разочарован след грешката си, довела до втория гол на "Бетис"

© Reuters

Карим Бензема (вляво) е разочарован след грешката си, довела до втория гол на “Бетис”