Манчестър Сити с нов рекорд

Публикувано на Thursday, 18 February , 2021      3577 Прегледа

• Футбол

Отборът на Манчестър Сити записа 12-а поредна победа в английската Висша лига и 17-а във всички турнири, след като се наложи с 3:1 над Евертън като гост в отложена среща от 16-ия кръг на шампионата.

С този успех Манчестър Сити стана първият отбор,

който печели първите си 10 мача за годината в английското първенство и задмина по този показател Болтън (1906 г.) и Ман Юнайтед (2009 г.), които стартираха новата година с девет поредни победи.

Фил Фодън даде аванс на гостите в 32-ата минута, но Ричарлисон изравни за Евертън в 38-ата.

През втората част Рияд Марез в 62-ата и Бернардо Силва в 77-ата подпечатаха победата на Манчестър Сити.

Тимът на Хосеп Гуардиола води в класирането с 10 точки пред Манчестър Юнайтед.