Лудогорец с пета поредна загуба

Публикувано на петък, 4 декември , 2020      1643 Прегледа

• Спорт

Шампионът на България по футбол Лудогорец загуби с 1:3 гостуването на белгийския Антверп. Това бе и пето поредно поражение за нашите в 10-ата група на футболния турнир Лига Европа.

Тимът на треньора Станислав Генчев остава на дъното без спечелена точка, а последният опит да счупи каръка ще бъде срещу ЛАСК (Линц) на 10 декември в Разград.

Срещу Антверпен тази вечер се разписа Кирил Десподов, който направи 1:1 в 53-ата минута, но Лудогорец не успя да вземе нищо от Белгия.

Точни за домакините бяха Мартан Oнгла в 20-ата минута, Ричи Де Лает в 72-ата и резервата Мануел Бенсон в 88-ата. В края Драгош Григор беше изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

В другата среща в групата ЛАСК (Линц) измъкна точка от Тотнъм в интригуващ мач в Австрия, приключил наравно 3:3.

За гостуването в Белгия Станислав Генчев не можа да разчита на двамата национали – Пламен Илиев и Сисиньо.

Голямата промяна беше на вратата, където застана Владислав Стоянов, за когото това бе първо участие в Европа този сезон. Пред него в защита титуляри бяха Антон Недялков, Драгош Григоре, Оливие Вердон и Жордан Икоко. Последният обаче се контузи малко преди почивката и бе заменен принудително от Георги Терзиев.

В халфовата линия започнаха Абел Анисе, Стефан Баджи, а пред тях Каули Оливейра. По крилата бяха Мавис Чибота и Кирил Десподов, а на върха на атаката Клаудиу Кешерю.