Григор Димитров отпадна от US Open

Публикувано на петък, 4 септември , 2020      1527 Прегледа

• Тенис

Поставеният под №14 Григор Димитров отстъпи на Мартон Фучович със 7:6(5), 6:7(4), 6:3, 4:6, 1:6 в петчасова здрава битка от втори кръг на US Open.

Първият сет в Ню Йорк се реши в тайбрек, в който Димитров запази концентрация и се наложи със 7:5 точки.

Във втората част отново имаше тайбрек, но тя се реши по коренно различен начин. Двамата опоненти си размениха по 3 пробива, като Димитров получи на 4 пъти шанса да затвори сета – 2 на свой и на 2 на сервис на Фучович. В крайна сметка отново се стигна до финален дълъг гейм, в който унгарецът взе превес със 7:4 точки.

Очаквано или не, само един пробив реши третия сет. Осъществи го Григор Димитров в гейм №6 и поведе с 4:2, което се оказа напълно достатъчно за успеха в сета.

В четвъртата част Димитров започна с пробив и рано поведе в резултата, но Фучович успя да изравни за 3:3. В ключовия седми гейм българинът направи нов пробив след печеливш удар от бекхенд и поведе с 4:3, но секунди по-късно брейкът беше върнат. Не само това, но до края на сета унгарецът беше безупречен и след 6:4 вкара мача във финална пета част.

В петия сет унгарецът поведе с пробив за 3:1, възползвайки се от бекхенд в аут на Димитров. Малко по-късно той нанесе съкрушителен удар за 5:1, след което затвори мача.

Във втори пореден турнир Гришо игра срещу Фучович – през изминалата седмица българинът загуби от унгареца в три части в мач от втората фаза на Мастърс 1000 турнира в