Де Бройне вдъхнови Манчестър Сити за 2:0 над Евертън

Публикувано на неделя, 21 март , 2021      1993 Прегледа

• Футбол

Отборът на Манчестър Сити спечели с 2:0 гостуването си на Евертън и се класира за полуфиналите в турнира за купата на Англия по футбол.

Така “гражданите” запазиха жива мечтата си за първия в историята на английския футбол квадрупъл – титлите в Шампионската лига и първенството на Англия, както и Купата на страната и Купата на лигата.

На “Гудисън Парк” в Ливърпул гостите трябваше да чакат почти до самия край, когато в 80-ата минута влезе Кевин де Бройне на мястото на Рахийм Стърлинг. С негови отлични отигравания домакините, които имаха сериозни кадрови проблеми, бяха пречупени.

Много добро включване през центъра на бранителя Аймерик Лапорт в 84-тата минута завърши с негов удар към вратата на “карамелите”.

Вратарят Жоао Виргиния изби топката в напречната греда, но тя се отклони към непокрития Илкай Гюндоган и влезлият като резерва германски национал реализира с глава за 1:0.

Всичко в мача бе решено в 90-ата минута, в която комбинация между други две резерви – Родри и Кевин де Бройне, завърши с много красив голов удар на белгийския плеймейкър, който оформи крайния резултат.

С победата си Манчестър Сити стана вторият отбор, който се класира за полуфиналите в най-стария футболен турнир в света.

По-рано вчера това стори и Саутхемптън, който надигра с 3:0 втородивизионния Борнемут.

В неделя предстоят другите два полуфинала – Лестър срещу Манчестър Юнайтед и Челси срещу Шефилд Юнайтед.