Коментари
Коментирай

Дания оцеля срещу Австралия -1:1 -1:1

петък, 22 юни , 2018 | Етикети # | 73 Прегледа | Категория Спорт

Дания и Австралия направиха 1:1 в Самара, като резултатът до известна степен устройства „червения динамит“.

Той има вече 4 точки и ако избегне загуба в последния мач срещу Франция, вероятно ще се класира на осминафиналите.

×
Редакционният екип на Е Вести Лондон би искал да предостави на всички свои читатели от Лондон и целия свят възможността да участват активно в развитието на сайта! Ако си видял нещо интересно, забавно, скандално - просто нещо, което си заслужава да видят повече хора. Снимай го и го сподели в Е Вести Лондон заедно с кратък текст.

„Кенгурата“ пък имат само една точка и ще се нуждаят от истинско чудо, за да продължат напред, а в последния си двубой се изправят срещу Перу.

Дания започна много добре мача и установи надмощие от началото.

Още във втората минута Томас Дилейни можеше да открие, след като засече центриране на Поул-сен, но ударът му мина над гредата.

В седмата минута „червения динамит“ откри резултата след блестяща комбинация между Николай Йоргенсен и Кристи-ян Ериксен, която звездата на Тотнъм завърши с прекрасен шут с левия крак.

В следващите минути Дания продължи да доминира, но не успя да се възползва от суматохата при австралийците.

Постепенно те се окопитиха и започнаха да поглеждат към вратата на Шмайхел. „Озитата“ разчитаха предимно на центриранията и корнерите, като при един от тях Матю Леки стреля с глава, а топката срещна ръката на Юсуф Поулсен.

Разбира се, реферът Антонио Матеу Лахос веднага даде знак, че ще използва ВАР и след това посочи jбялата точка.

Зад топката застана опитният Миле Иединак, за когото не беше проблем да реализира втората си дузпа на световното -1:1.

След почивката до голяма степен играта бе предпазлива, макар че австралийците успяха да създадат няколко нелоши положения.

Матю Леки в рамките на около минута пробва два опасни удара, но те бяха спасени от Каспер Шмайхел.

Датчаните пък разчитаха прекалено много на Кристиян Ериксен, но той не срещна подкрепа от инертните Йоргенсен, Корнелиус, Брайтвайте и Систо.

В края на двубоя те дори отпаднаха физически, но Австралия не успя да се възползва.

Така двата тима си разделиха по една точка и ще има за какво да играят в последния кръг.