Коментирай

Челси спечели Купата на Англия

неделя, 20 май , 2018 | Етикети # # # | 187 Прегледа | Категория Спорт

Отборът на Челси спечели Купата на Англия за осми път в своята клубна история.

Селекцията на Антонио Конте изрисува с цветни краски мрачния си до този момент сезон, след като взе финала срещу Манчестър Юнайтед с минималното 1:0.

×
Редакционният екип на Е Вести Лондон би искал да предостави на всички свои читатели от Лондон и целия свят възможността да участват активно в развитието на сайта! Ако си видял нещо интересно, забавно, скандално - просто нещо, което си заслужава да видят повече хора. Снимай го и го сподели в Е Вести Лондон заедно с кратък текст.

В герой за „сините“ се превърна лидерът им Еден Азар, който се разписа от дузпа 21-ата минута. Оттам насетне символичните домакини заложиха на здрава защита,

а Тибо Куртоа сътвори поредица от решителни спасявания, които не позволиха на съперника да се добере дори до продълженията.

А когато той биваше матиран, попадението на Юнайтед биваше отменено поради засада така, както се случи с Алексис Санчес в 62-ата минута.

В края друг развой на епичния сблъсък можеше да даде Пол Погба, но френският халф не успя да реализира с глава от задължаваща позиция.

Така тимът на Жозе Моуриньо пропусна да изравни Арсенал по спечелени отличия в турнира и през тази кампания ще се задоволи със среброто както тук, така и в Премиър лийг.